Dobór rozmiaru

WŁAŚCIWY ROZMIAR

Dobór właściwego rozmiaru śpiworka ze stópkami różni się od wyboru śpiworka klasycznego (tabela rozmiarów śpiworków klasycznych znajduje się poniżej rozmiarów śpiworków z nogawkami) Poniżej znajdują się instrukcje doboru śpiworków oraz przykłady i sugestie. Błędem jest zakup śpiworka na wyrost bądź dobór rozmiaru tylko i wyłącznie w oparciu o wiek dziecka. Za duży śpiworek zwyczajnie nie jest bezpieczny.

Śpiworki ze stópkami oferujemy w sześciu rozmiarach:

 

 

 

 

* Rozmiar jest uśredniony. Należy mieć na względzie, że dzieci różnią się od siebie - pamiętaj aby śpiworek przymierzyć zanim zostanie wyprany. Śpiworek został uszyty z zapasem, ze względu na właściwości bawełny, po wypraniu śpiworek skurczy się o około 5% i osiągnie właściwy rozmiar.

**UWAGA Śpiworki z "wywijaną skarpeto-nogawką" są dłuższe ze względu na konstrukcję "wywijanej skarpetko-nogawki" co nie wpływa na sposób dobóru śpiworka przedstawiony w powyższej tabeli. Zwiększona długość wynika z koniecznosci przedłużenia nogawki o część służącą do zakrycia stópki dziecka.

*** Śpiworki w rozmiarach 70cm i 80cm posiadają suwak odpinany od dołu. Ułatwia to rozpięcie śpiworka przy zmianie pieluszki, pociecha nie ma jak wziąć do buzi suwaka, ponadto ze względów bezpieczeństwa uniemożliwia to pozostawienie otwartego suwaka przy szyi, dzięki czemu pociecha nie nakryje buzi śpiworkiem lub nie skrępuje się niedopiętym śpiworkiem podczas snu

 

Śpiworki KLASYCZNE

Klasyczne, Klasyczne z długim rękawem

Rozmiary naszych śpiworków są duże, ponieważ dziecko powinno mieć możliwość swobodnego kopania i wiercenia się w śpiworku. Idealnie byłoby, gdyby nóżki dziecka znajdowały się na wysokości 3/4 śpiworka, pozostawiając dolną ćwiartkę śpiworka "pustą".

Zaleca się, aby kupować śpiwór w zależności od wieku dziecka i nie kupować go o rozmiar większego. Używanie zbyt dużych śpiworów nie jest bezpieczne. Głowa dziecka nie powinna przechodzić przez otwór na szyję, gdy śpiwór jest zapięty. Podane rozmiary są jedynie zaleceniami. Każde dziecko jest inne, dlatego przed zakupem zawsze zmierz dziecko, a gdy śpiworek już dotrze koniecznie go przymierz. 

 

Przykład: Dziecko ma wzrost 82 cm = 6-18 miesięcy

Wymiar "E" stosuje się wyłącznie do śpiworków z rękawami.

 

 

*18-36 miesięcy (regulowane) : Rozmiar ten posiada rzepy na plecach, dzięki czemu "rośnie" wraz z dzieckiem: 18 miesięcy do 2 lat (złożona), do 3 lat (rozłożona).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl